O mnie

Nazywam się Dorota Kotwica, mieszkam w Walencji, dzielę się moją wiedzą o hiszpańskim i zarażam pasją do tego języka po polsku.

Posiadam stopień doktora w dziedzinie językoznawstwa hiszpańskiego (przyznany przez Universidad de Valencia w 2016 roku). Zawodowo interesuję się pragmatyką, analizą dyskursu, językoznawstwem korpusowym, językiem potocznym. Możesz znaleźć informację o moich publikacjach naukowych na stronie Academia.edu.

Dr Dorota, specjalista chorób hiszpańskich, diagnozuje i leczy bolączki gramatyczne, szczególnie atopowe zapalenie do języka (- Instagram, tam poznasz mnie najlepiej)

Zawodowo zajmuję się korektą i redakcją tekstów w języku hiszpańskim, pracą naukową, nauczaniem języka hiszpańskiego i tworzeniem materiałów do nauki (książki i e-booki).

A poza tym uwielbiam poznawać nowe zakątki i ich smaki, a później odtwarzać je w domowych warunkach. Najlepiej czuję się w miejscach, po których mogę się poruszać pieszo, na rowerze lub kajakiem. W lesie, w górach albo w małym podkarpackim ogródku pełnym czereśni i porzeczek. A tak naprawdę, wszędzie tam, gdzie są bliscy mi ludzie.

Kilku rzeczy o mnie (a dokładnie 27) możesz się dowiedzieć też z tego tekstu.

Jeśli sądzisz, że mogę Ci w czymś pomóc, koniecznie do mnie napisz. A jeśli to Ty chcesz mi pomóc lub wesprzeć ciepłym słowem… napisz tym bardziej!