Dlaczego potrzebujesz Verboretum w swoim życiu?

Verboretum to nowy e-book do nauki potocznych powiedzeń i zwrotów. Zawiera 174 zwroty i 30 ćwiczeń, przeznaczony jest dla osób z dobrą i bardzo dobrą znajomością języka i… po prostu NIE MA drugiej takiej książki na rynku. Jego premiera odbędzie się już w poniedziałek 13 maja.

Dlaczego ta książka naprawdę może Ci się przydać?

Ja mogę się tylko domyślać… bo chcesz się nauczyć słówek, bo jesteś miłośnikiem ćwiczeń na słownictwo i gramatykę, bo chcesz znać hiszpański na jeszcze lepszym poziomie. Ale to dopiero WY daliście mi prawdziwy obraz sytuacji. Naprawdę Verboretum jest Wam potrzebne!! Dlaczego? Przekonajcie się. Poniżej cytuję trzy odpowiedzi nagrodzone w konkursie (ze 100 nadesłanych!!), oraz kilka dodatkowych odpowiedzi, które w ten sposób chciałabym wyróżnić. Dziękuję wszystkim za udział!!!

Ten e-book pozwoli Ci jeszcze lepiej zadbać o Twój hiszpański, nawet jeśli jesteś filologiem, dowiesz się na pewno wielu nowych i przydatnych rzeczy

„Verboretum to całkiem niebanalna sprawa. Ewidentnie, co można dostrzec w darmowym fragmencie, książka jest stworzona z największą precyzją i dbałością o najmniejsze detale. Trudno jest odpowiedzieć sensownie na postawione pytanie, ponieważ nie ma jednej odpowiedzi, która byłaby najbardziej adekwatna. Nauka języka jest procesem długim, zawiłym, czasami nawet odpychającym. Myślę, że w każdym z nas jest takie osobiste drzewo językowe, które kiedyś puściło korzenie. Z wiekiem staje się ono coraz starsze i bogatsze w przeżycia, trudne sytuacje, z których musieliśmy wyjść z podniesioną głową łamiąc sobie język na hiszpańskiej wymowie. Wzrost drzewa to rozwój we wszystkich dziedzinach języka, począwszy od wymagającej gramatyki, aż po tryliony nieznanych słówek (o idiomach już nawet nie wspominając). Sądzę, że Verboretum będzie nawozem dla mojego drzewa, o które jak każdy językowiec, muszę dbać jak najlepiej. Zauważyłem, że nie jest to oklepana wersja książki do nauki języka. Verboretum wydaje się być przejrzystym, przydatnym, a już napewno napakowanym na maksa ciekawymi zwrotami i słownictwem narzędziem, które może wpłynąć bardzo pozytywnie na moją naukę hiszpańskiego.” (JAKUB)

Verboretum to praktyczne narzędzie pełne wyrażeń, których nie znajdziesz w „normalnych” podręcznikach, stworzone przez osobę, która z hiszpańskim (i Hiszpanami) pracuje na co dzień… i z pasją!

„Hiszpańskiego ”na poważnie” uczę się od 2012 roku, kiedy to postanowiłam, że samodzielnie przygotuję się do matury z tego języka – udało się. Dostałam się na wymarzoną Filologię Hiszpańską i od kilku lat moja miłość do hiszpańskiego i pragnienie zdobywania wiedzy wciąż nie ustaje 🙂 Verboretum to praktyczne narzędzie, które umożliwi mi poszerzanie wiedzy, którą zdobyłam przez te wszystkie lata intensywnej nauki. Nie jest to kolejny, zwykły podręcznik do hiszpańskiego, jakich na polskim rynku są dziesiątki. Verboretum to zbiór starannie dobranych wyrażeń, które funkcjonują na co dzień w żywym hiszpańskim, takim którego nie sposób poznać poprzez podręczniki. Aby stworzyć takie kompendium, potrzeba nie tylko ogromnej wiedzy, doświadczenia, ale też pasji, czegoś co Pani Dorocie nie brakuje 🙂 Z niecierpliwością czekam na premierę ponieważ wiem, że ta książka jest wręcz stworzona dla osób, które kochają język hiszpański tak samo jak ja i nigdy nie przestaną poszerzać swojej wiedzy.” (MALWINA)

Dzięki Verboretum zdobędziesz narzędzia do swobodniejszego wyrażania swoich uczuć i potrzeb podczas rozmów z Hiszpanami.

„Podczas spotkania ze znajomymi mogę swobodnie ponarzekać, że jestem nie w sosie, mój grafik to jakaś studnia bez dna, że czasami nie wiem, jak się nazywam i gonię w piętkę, a po powrocie do domu padam i śpię jak kamień. Albo przeciwnie – pochwalić się, że jestem na fali, mam swoje pięć minut, czuję się jak ryba w wodzie czy jak u Pana Boga za piecem, bo do wszystkiego mam teraz szczęśliwą rękę. Mogę to wszystko powiedzieć, bo znam polskie idiomy i frazeologizmy. Mówiąc po hiszpańsku, chciałabym wyjść poza lakoniczne „estoy cansada”, „yo trabajo mucho” i „estoy muy feliz”. Czuję, że właśnie Verboretum może pomóc mi to osiągnąć. :)” (KLAUDIA)

Verboretum to jedyna taka książka, która nie tylko oferuje listę przydatnych zwrotów, ale też opisuje KONTEKSTY, w których można ich użyć. I dodatkowo mnóstwo ćwiczeń! (30!!)

„Nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką książką, która nie dość że podaje wyrażenia z życia codziennego, to jeszcze ułatwia zrozumienie je w kontekście. Jakby tego było mało – są ćwiczenia, a ja uwielbiam ćwiczenia. (…) Posiadając tę książkę można sobie w bardzo szybki sposób, podczas jazdy tramwajem albo przed snem przyswoić wiedzę albo odświeżyć tę, którą się nabyło podczas kursów.” (OLA)

Ciekawostki i zapadające w pamięć przykłady z Verboretum pomogą Ci łatwo i przyjemnie zapamiętać nowe zwroty.

„Verboretum jest mi potrzebne, aby opanować zwroty potoczne języka hiszpańskiego, które nigdy wcześniej nie zostały zgromadzone w skonsolidowanej formie w jednym miejscu. Zwroty te są szczególnie cenne, dlatego że ich zgromadzenie było wynikiem wieloletniej pracy autorki i obserwacji języka potocznego. (…) Jednak opanowanie zwrotów zawartych w Verboretum przyda się nie tylko pod egzaminy; pozwoli przede wszystkim na niezakłóconą komunikację w języku hiszpańskim w środowisku w którym język ten jest używany na co dzień, na przykład na wakacjach w Hiszpanii. Zrozumienie zwrotów potocznych pozwoli zrozumieć wypowiedzi Hiszpanów oraz przybliży kulturę hiszpańską. W dzisiejszych czasach jesteśmy przeładowani informacjami i zapamiętywanie zwrotów w dobie tak wielu dystraktorów nie jest już tak łatwe jak kiedyś (a i człowiek coraz starszy…) 🙂 dlatego uważam, że ujęcie w Verboretum ciekawostek było świetnym pomysłem; skojarzenie ciekawostki z danym zwrotem z pewnością usprawni zapamiętywanie tych nowych wyrażeń!” (MONIKA)

To tylko niewielka próbka wypowiedzi osób, które już wiedzą, że Verboretum to publikacja, dzięki której ich hiszpański ma szansę się zmienić: wzbogacić, nabrać kolorów i spontaniczności. Ich przekonanie wynika stąd, że zapoznali się z darmowym fragmentem tej publikacji i wszystkimi informacjami, jakie na jej temat przemycam już od jakiegoś czasu. Myślę też, że gwarancją jakości tej książki jest po prostu „sello Hiszpański na luzie”. Cenisz sobie ten blog? Nauczyłeś się nowych rzeczy dzięki materiałom publikowanym tutaj, na FB i na IG? Mogę Cię zapewnić, że na Verboretum też się nie zawiedziesz.

Zainteresowałam Cię? Przejdź do sklepu.