Ilu wyrażeń i idiomów jesteś w stanie się nauczyć w 3 dni? Przekonaj się!

Spotkałeś się już z Wyzwaniami organizowanymi przez blogerów w internecie? Przyznam, że ja sama dopiero niedawno wzięłam udział w takim wyzwaniu i byłam zachwycona tym, jak w krótkim czasie można się zmobilizować do działania, jeśli rzeczywiście ktoś stworzy nam do tego odpowiednie warunki i będzie naszą motywacją i inspiracją. Dlatego też postanowiłam Cię zaprosić do udziału w pierwszym wyzwaniu organizowanym przez Hiszpański na luzie (jeśli już teraz wiesz, że to dla Ciebie, to zapisz się tutaj!)

Temat? To oczywiste! Idiomy i wyrażenia kolokwialne.

Tytuł wyzwania, czyli Tropimy Idiomy odnosi się do tego, co będziemy razem robić… będziemy tropić idiomy i wyrażenia ukryte w różnych zakamarkach sieci i nie tylko. Podstawowym celem tego wyzwania jest pokazanie Ci, że kolokwializmów i idiomów można się uczyć zawsze i wszędzie, nie trzeba wcale mieszkać w Hiszpanii. Bo one po prostu są wszędzie! W prasie, w reklamach, w filmikach dostępnych w internecie… Będziemy je razem tropić po to, żebyś mógł wzbogacić swoje słownictwo i dowiedzieć się o hiszpańskim czegoś nowego.

A może myślisz, że wiesz już wszystko? To się okaże! A teraz kilka formalności:

Co to jest „wyzwanie”?

Wyzwanie to akcja, którą ktoś przeprowadza w internecie. Zazwyczaj trwa krótko (nasze trwa 3 dni) i jest nakierowane na osiągnięcie konkretnego celu. Podczas trwania wyzwania będziemy w stałym kontakcie, abyś mógł na bieżąco wykonywać kolejne zadania i dzielić się swoimi wynikami. Osoba prowadząca wyzwanie (w tym przypadku ja, Dorota), na bieżąco przedstawia kolejne zadania i ćwiczenia, które należy wykonać. Wystarczy, że dasz się poprowadzić!

O co chodzi?

Przez 3 dni będziemy wspólnie tropić hiszpańskie idiomy i wyrażenia potoczne, to znaczy, będziemy się ich wspólnie uczyć. Pokażę Ci, jak możesz samodzielnie odkrywać nowe wyrażenia i idiomy potoczne, nawet jeśli nie mieszkasz w Hiszpanii i nie masz na co dzień styczności z językiem. Nie podam Ci gotowców (list z gotowymi idiomami do „wykucia” na pamięć), ale pokieruję Tobą w taki sposób, żebyś zaczął sam, świadomie uczyć się nowych kolokwializmów w ich naturalnym kontekście.
Co osiągniesz?

  • Nauczysz się nowych wyrażeń i idiomów.
  • Lepiej zrozumiesz potoczną odmianę hiszpańskiego.
  • Sprawdzisz się – czy o hiszpańskim wiesz już wszystko?
  • Zobaczysz, jak sam możesz efektywnie uczyć się kolokwializmów.
  • Poznasz nowych ludzi, którzy tak jak Ty chcą lepiej poznać hiszpański.

Jak to działa?

  • Wyzwanie będzie trwać przez 3 dni (20, 21 i 22 listopada)
  • Zapisz się za pomocą adresu e-mail.
  • Każdego dnia otrzymasz ode mnie wiadomość z nowym zadaniem i wskazówką.
  • Codziennie będą się odbywać krótkie spotkania ze mną na żywo (LIVE), do których otrzymasz dostęp na 48 godzin.
  • Podsumowanie każdego dnia wraz z rozwiązaniami zadań znajdziesz następnego dnia na blogu

Dla jeszcze lepszych efektów, obserwuj moje konto @hiszpanskinaluzie na Instagramie i używaj hashtaga #tropimyidiomy. Dołącz też do zamkniętej grupy FB Hiszpański na luzie i na poważnie.

Kto może wziąć udział?

Każdy! Wyzwanie jest otwarte dla wszystkich Hiszmaniaków i jest darmowe. Wystarczy, że się zapiszesz przez podanie swojego adresu e-mail tutaj lub w formularzu na dole.

Weź udział w wyzwaniu Tropimy Idiomy, 20-22.11

*wymagane pola


Potwierdź, że chcesz otrzymywać ode mnie powiadomienia drogą mailową.

W każdej chwili możesz wypisać się z tej listy mailingowej.

We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp’s privacy practices here.