Wielki krokami, w zimowych butach i z workiem pełnym niespodzianek nadchodzi grudzień. Ponieważ dużo się będzie działo, chciałam Wam w skrócie napisać, czego powinniście się spodziewać i na co z niecierpliwością możecie oczekiwać.

1. Akcja Językowa kartka świąteczna

Wszystkie osoby, które zgłoszą chęć wzięcia udziału w tej akcji za pośrednictwem formularza będą mogły nie tylko wysłać kreatywną kartkę świąteczną w obcym języku, ale też sami dostaną świąteczną kartkę od innego uczestnika akcji. Zachęcam do udziału wszystkie osoby, którym znane jest to uczucie radosnego wyczekiwania na list i które z sentymentem wspominają czasy codziennego zaglądania z nadzieją do skrzynki pocztowej (nie tej na komputerze). Nie dajmy pięknym zwyczajom umrzeć! Zapisy trwają DO PIĄTKU 4.12.2015

2. Akcja Blogowanie pod jemiołą

Już po raz drugi organizujemy tę grudniową przedświąteczną akcję, dzięki której każdego dnia miesiąca będzie można poczytać o świętach, zimie, tradycjach, prezentach i tradycyjnych potrawach na blogach językowo-kulturowych. Żebyście niczego nie przegapili, przygotowaliśmy śliczny kalendarz na wzór słodkich kalendarzy adwentowych. Każdego dnia otworzy się w nim jedno okienko (jeden link do artykułu), a w nim nie tylko mnóstwo ciekawych treści, ale też fantastyczne konkursy i niespodzianki.
Moje hiszpańskie okienko pozostanie zamknięte aż do 21. grudnia, ale tego dnia obiecuję Wam wyjątkowy tekst i konkurs, w którym Wasza kreatywność zostanie wystawiona na próbę… i nagrodzona!

kalendarz

 

Dzień 1 Dzień 2 Dzień 3 Dzień 4 Dzień 5 Dzień 6 Dzień 7 Dzień 8 Dzień 8 Dzień 9 Dzień 10 Dzień 11 Dzień 12 Dzień 13 Dzień 14 Dzień 15 Dzień 16 Dzień 17 Dzień 18 Dzień 19 Dzień 20 Dzień 21 Dzień 22 Dzień 23 Dzień 24 Dzień 24 Image Map

3. Inspirujące teksty na tym blogu

jemiola_hnl

Zaplanowałam na grudzień kilka wartościowych wpisów z Waszych ulubionych kategorii, między innymi wyrażenia i zwroty, fałszywi przyjaciele, hiszpański na poważnie i nauka hiszpańskiego.

Jak widzicie, w ten ostatni miesiąc 2015 roku nie będzie można narzekać na brak inspiracji i motywacji do nauki hiszpańskiego. Mam nadzieję, że też tu będziecie – aktywni w komentarzach (za które zawsze jestem Wam ogromnie wdzięczna, bez nich więdnę ;), na stronie na FB. Drzwi mojej skrzynki mailowej również stoją przed Wami otworem, nie zawahajcie się ich użyć.