Statystyki mają to do siebie, że mogą dotyczyć absolutnie wszystkiego. Przy odrobinie wyobraźni i braku jakiegokolwiek poszanowania dla metod naukowych można wykazać, że brunetki w przedziale wiekowym 20-25 lat i spożywające co najmniej dwie kromki ciemnego pieczywa dziennie są bardziej skłonne do wybaczenia zdrady swojego partnera niż te co chrupią tylko pieczywo Wasa. To właściwie nie ma nic wspólnego z moim dzisiejszym artykułem, oprócz tego, że przedstawię wyniki „badania”, które traktuję równie poważnie jak to dotyczące brunetek (fikcyjne).

źródło

Badanie przeprowadzone przez SwiftKey skupia się na opisie schematów w użyciu emotikonów i tzw. „emojis” w czatach. Tak, nie przesłyszeliście się. Celem było stworzenie atlasu emojis i opisanie charakteru poszczególnych nacji w oparciu o najczęściej używane w danym kraju symbole. Oznacza to tylko jedno: WRESZCIE dysponujemy rzetelnymi informacjami na temat Hiszpanów, a nie jakimiś wydumanymi stereotypami! Oto one:

1.  Hiszpanie są miłośnikami imprez i fiesty

Tak, wreszcie możemy potwierdzić to co do tej pory znajdowało się jedynie w sferze przypuszczeń. Wiemy już, że Hiszpanie znajdują się w grupie narodów, które najczęściej używają symboli związanych z imprezowaniem, a konkretnie: balonów, konfetti, tortu urodzinowego i tancerki flamenco. Ole!

2. Hiszpanie są niezwykle całuśni

To naród, który najczęściej używa symbolu posyłania pocałunku (11,09%, podczas gdy średnia światowa to oziębłe 7,33% ). Myśleliście że Hiszpanie charakteryzują się tymi dwoma buziakami na powitanie i pożegnanie, „dos besos”? Wiedzcie, że tak naprawdę jest ich o wiele więcej…

3. Użytkownicy hiszpańskiego w USA są największymi smutasami

Okazali się pesymistami w 22%, nadużywają zwłaszcza smutnych buziek i symbolu małpki. Chyba nie ma większego wyciskacza łez niż brązowa małpka z zakręconym ogonkiem zakrywająca sobie oczy. Poszłabym nawet dalej w interpretacji tych danych: amerykański sen to lipa! Tylko płacz i zgrzytanie zębów :((

4. Latynosom tylko jedno w głowie

Hiszpańskojęzyczne kraje Ameryki Południowej i Środkowej przodują w użyciu symbolu dzidziusia i wcale nie wynika to z ich infantylności. ¡Ay papito!

Przy okazji dowiadujemy się innych niezwykle ciekawych rzeczy o świecie, w skrócie:

  1. USA jest krajem, w którym najczęściej używa się symbolu kurzego udka. Mniam!
  2. Francuzi używają symbolu serca (nawet złamanego) 4 razy częściej niż inne narody.
  3. Symbole religijne używane są najczęściej przez Brazylijczyków.
  4. Kanadyjczycy lubują się w brutalnej symbolice: nożach, pistoletach i innych okrucieństwach. Czyżby rozmawiali o polowaniach? Nie sądzę.
  5. Użytkownicy języka arabskiego używają symboli kwiatów 4 razy częściej niż inni.

 

W przygotowaniu tego niezwykle cennego dla kulturoznawców materiału, posłużyły mi następujące źródła:
https://www.scribd.com/doc/262594751/SwiftKey-Emoji-Report
http://tecnologia.elpais.com/tecnologia/2015/04/22/actualidad/1429719984_193699.html
http://www.malavida.com/noticias/espana-el-pais-mas-fiestero-y-besucon-del-mundo-emoji-005159